Cennete Gitmenin Yolları

Cennete Gitmenin Yolları

0 89

Allah Katında Cennete Kabul Olmanın Yolları

Allah-u Teâlâ son peygamberi yeryüzüne tahin kılarken son kitabimiz KURAN-I KERİMİ indirmiş ve İslam dini gelmiştir. Allah insanları affetmek için bahaneler arıyor normal bir insan Müslüman cennete kolayca girebilmekte fakat İslam’ın 5 şartından mümkün olduğunca vazifesini yapmakla mükellefiz.

 

Nedir İslam’ın 5 şartı

 

  • Kelime-i Şehadet Getirmek
  • Namaz Kılmak
  • Oruç Tutmak
  • Hacca Gitmek
  • Zekât Vermek

Allah bize 24 saat vermiş sadece 1 saatini bana ayırın diyor. Namaz kılan bir insan bilsin ki günde 1000’nin üzerinde Allah’ı zikretmiş olur oruç tutmak yılda 1 defa her kim orucunu vaktiyle tam gün tutuyorsa bayram günü yeni doğmuş bebek gibi silinecektir. Günahları zekât vermek yılda bir defa yapabileceğiniz bir durum mal varlığınıza ve geliriniz nizamınca belirlenmektedir.

 

Bunu bir evliya, alim veya bir cami hocasına danışılmalıdır. Hacca gitmek İslam’ın şartlarından biri olsa dahi durumu olan gitmelidir. Durumu zikretmeyen biri için bu günah sayılmaz. Müslüman olan bir ehli cennete gıyaben girebilmektedir.

 

Cennet’te İnsan Sıkılır Mı?

Kuran-ı Kerim’de belli ölçüde cennet ehlinden bazı durumlar gizlenmemiştir cennette insan sıkılmaz cennette düşüncelerimiz ne diliyorsa o gerçekleşmektedir. Ruhani varlık olarak orada bulunmaktayız uçabileceğiz başka gezegenlerin işleyişini eski çağlarda yaşam nasıldı bunları bileceğiz çünkü cennette Allah-u Teala (C.C) bizim sınır kıskançlık duygularımızı alacak cennete uyku yorgunluk vs. İnsanı kavramların bir kısmı olmayacak.

 

Ailemizi eşimizi dostlarımızı normal hayatta gibi göreceğiz, yaşayacağız ve bilinsin ki Peygamber Efendimiz (S.A.V) cennet dünya gibi görmeyin bir kişinin cenneti en az 10 dünya ya bedeldir bunun da 4/3 su 4./1 çöl olarak değil tamamen yeşillik olarak en az 10 dünya kadar yeri olacaktır. Sonsuz bir hayattan insan sıkılmaz.

 

Cennet’te Her İsteğimiz Kabul Olacak Mı?

Cennet ehlinde insanoğlu ne dilerse onun mükellef olacak ayeti kelimede yer yüzünde benim için namaz kılıp günahlardan sakınanlar bilsin ki cennette onları büyük nimetler hediyeler bekliyor olacak diye buyurur. Cennette her dileğimiz kabul olacak peygamberleri görebileceğiz yaşanmış geçmiş anıları izleyebileceğiz hatta insan oğlu yaratılmadan önceki hayatı göre bileceğiz cehennemi şeytanı görebileceğiz.

 

Bunlar bilinenler fakat peygamber efendimiz cennet hakkında 7 gizli saklı söylenmemiş rivayetlerde olacak Allah bizlere o kadar kutsal bir mekân hazırlamış ki insanoğlu bunların hepsini bilse başlarını secdeden kaldırmazmış.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.